Discover all the news >>
Kendinden yataklamalı absolut optik cetvel

GVS 206 S

Senkronize abkant presler için tasarlanmış, kendinden hizalamalı yeni absolut optik cetvel paslanmaz çelik ölçek ile artık ürün gamımızda.

GIVI MISURE, özellikle senkronize abkant uygulamalarına odaklanarak, kullanımda olan lineer enkoder ürün gamını güncelleyip tamamlamak için sürekli olarak yeni ölçüm cihazı çözümleri geliştirmektedir.

GVS 206 S kendinden hizalamalı absolut optik cetvel, mutlak konumun doğrudan okunmasını sağlamakta. Kullanılan paslanmaz çelikten imal ölçüm skalası , kullanılan uygulama ile birlikte uygun bir termal genişleme, yüksek mekanik direnç ile birlikte her sıcaklıkta sabit bir doğruluk sağlar.

GVS 206 S lineer cetvel SSI-BISS C (unidirectional) seri arayüzü, yüksek hızlı data transferini garanti eder, beraberinde opsiyonel olarak Line Dirver dijital sinyali de isteğe bağlı olarak sağlanabilir.

Data iletimi SSI-BISS (programlanabilir çözünürlükler) ile sağlanabildiği gibi, uygun tip gateway kullanımı ile Profibus-DP, Profinet, CANopen, DeviceNet, ModBus ve Drive-CLİQ haberleşme protokolleri ile kullanım imkanı sunar.

Kullanım ömrü boyunca ölçümlerin doğruluğu ve güvenirliği, özel bir yay sitemi ile donatılmış, kendiliğinden hizalama yapmaya ve kendi kendini temizlemeye yardımcı olan özel tasarım okuyucu kafa tarafından sağlanmaktadır. Temassız olarak ölçüm yapan okuyucu; sürtünme olmaması sayesinde çevresel kirliliğe karşı daha yüksek dayanım ve tolerans sağlar. GVS 206 S, GVS 2xx serisi cetveller ve önceki seri PBS-HR modeller ile kolaylıkla ve herhangi bir modifikasyona ihtiyaç duymadan değiştirilebilir. Küresel mafsal veya çelik tel ile bağlantı yapılarak kullanım imkanı sunar ve bu özellik GVS 206 S lineer kodlayıcıyı, özellikle çok yünlü ve herhangi bir makinede kullanımı kolay hale getirir.

0,1 µm’ye kadar çözünürlüklerle GVS 206 S optik cetvel, modüler versiyonu ile ölçüm uzunluğu 6.000 mm’ye kadar ulaşabilir.

Tüm GIVI MISURE cihazları gibi, GVS 206 S absolut optik cetvel de bir metrolojik sertifika ile birlikte teslime edilir. Standart doğruluk derecesi (doğruluk derecesi   ± 2,5 µm) veya yüksek doğruluk versiyonu (doğruluk derecesi ± 1 µm) olarak sunulur.

Cetvel teknik özellikleri ve kullanım kılavuzunu buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.Çözümünüzü bulun